Ռոբոտային Համակարգը Հեղաշրջում է Գյուղատնտեսա...
Գյուղատնտեսությունը ենթարկվում է մեկ ուրիշ հեղափոխության, քանի որ ռոբոտային համակարգը թափանցում է ոլորտ: 20-րդ դարի լավագույն տասնյակի ձեռքբերումներից է համարվում գյուղատնտեսության մեքենայացումը: Օրինակ , մինչ տրակտորի ի հայտ գալը, պահանջվում էր 35-ից 40 ժամ տնկելու և հավաքելու 100 բուշել եգիպտացորեն, բայց այսօր նույնը...
06 Դկտ 2013 3105 Դիտում
“Ցատկ Առաջ” Ջոն Դիիր Ընկերության Ցուցադրությո...
Աշխարհում գյուղատնտեսական մեքենաների արտադրության առաջատար Ջոն Դիիր ընկերությունը աշխարհի տարբեր երկրներից Բեռլին էր հրավիրել  իր պաշտոնական ներկայացուցիչներին և գործընկերներին ցուցադրելու իր պորտֆելում առկա նորագույն զարգացումները` 90, 110 և 130 Ձու. հզորության 6B սերիայի տրակտորները:Ջոն Դիիր ընկերության հայաստանյան պ...
09 Նոյ‎ 2013 2949 Դիտում
ԴեԼավալ ընկերության կողմից կազմակերպված գիտաժ...
Կաթի վերամշակման սարքավորումների արտադրության ոլորտում համաշխարհային ճանաչում վայելող «Դե Լավալ» ընկերությունը հրավիրել էր կաթի արտադրության բնագավառի գիտաշխատողներին և «Դե Լավալ» ընկերության դիլերներին աշխարհի տարբեր երկրներից` |Շվեդիայում կազմակերպված գիտաժողովի շրջանակներում կովերի կյանքի տևողության հարցերի շուրջ քն...
09 Նոյ‎ 2013 3448 Դիտում
Արցախի վարչապետի մոտ քննարկել են անասնապահութ...
Արցախի վարչապետ Արա Հարությունյանն այսօր՝ օգոստոսի 6-ին ընդունել է «Ագրոբիզնեսի եւ գյուղի զարգացման կենտրոն» (CARD) հիմնադրամի տնօրեն Գագիկ Սարդարյանին:ԼՂՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե քննարկվել են հանրապետությունում տոհմային անասնագլխաքանակի ավելացման եւ ժամանակակից պահանջներին համապատասխան անա...
09 Նոյ‎ 2013 3077 Դիտում
ՍԵՄԻՆԱՐՆԵՐ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՋԵՐՄՈՑԱՅԻՆ ՏՆՏԵՍՎԱՐՈՂՆԵՐ...
Մարտի 5-6 ընկած ժամանակահատվածում, ՔԱՐԴ ԱգրոՍերվիս ՓԲԸ-ն հրավիրել էր Անդրեյ Գալագուրիային Rijk Zwaan ընկերությունից: ՔԱՐԴ ԱգրոՍերվիս ՓԲԸ-ի մասնագետի հետ համատեղ այցելություններ կատարվեցին Արարատ, Արմավիր, Արագածոտն և Կոտայքի մարզեր, որտեղ  և 15 ջերմոցային տնտեսությամբ զբաղվող ֆերմերների համար անցկացվեցին սեմինարներ ուղ...
09 Նոյ‎ 2013 3125 Դիտում
Trouw Nutrition Hifeed Ընկերության Աջակցությո...
ՔԱՐԴ ԱգրոՍերվիս ՓԲԸ-ն հոլանդական Trouw Nutrition Hifeed ընկերության, որը հանդիսանում է կենդանիների և ձկների կերերի արտադրությամբ զբաղվող առաջատարներից, հետ համատեղ նախաձեռնեց աջակցել կաթնարտադրությամբ զբաղվող տեղի ֆերմերներին և վերապատրաստել վաճառքով զբաղվող կազմին: Այցելություններ կատարելով գյուղացիական տնտեսություննե...

Farming is poised to undergo another revolution as robotic systems permeate agriculture productionThe mechanization of farming is considered one of the top-ten engineering accomplishments of the 20th century. For instance, before the tractor it took 35 to 40 hours to plant and harvest 100 bushels of corn, but today it...
06
Dec
2013
3114 view
The leader in the world on agriculture machinery the John Deere International GmbH invited its distributors and partners around the globe to Berlin for the demonstration of the newest developments the company now has in its portfolio- 6B series tractors with 90, 110 and 130 hp.Representatives from the CARD AgroService...
09
Nov
2959 view
World famous dairy equipment producer De Laval invited many scientists, dairy experts and De Laval dealers around the globe to discuss problems of cow longevity at the Conference in Tumba, Sweden. More than 15 presentations from Canada, USA, Sweden, The Netherlands, France, Israel, Denmark and many other countries desc...
3458 view
On Tuesday August 6th, Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Prime Minister Ara Harutyunyan hosted Gagik Sardaryan , Director of the “Center for Agribusiness and Rural Development” (CARD) Foundation. Increasing the number of pedigree livestock in NKR and establishing livestock farms that meet modern requirem...
3084 view
Beginning March, CARD AgroService hosted a specialist from Rijk Zwaan, Andrii Galaguria. During his stay in Armenia, Mr. Galaguria together with CARD AgroService specialist paid site visits in Ararat, Armavir, Aragatsotn and Kotayk regions and conducted a number of workshops for 15 greenhouse farmers and owners...
3131 view
Card AgroService CJSC in partnership with the Dutch-based Trouw Nutrition Hifeed company, one of the world leaders in animal nutrition and fish feed, organized an event to support the local dairy farmers and to train the local sales staff. By visiting the farmers, Nutreco Regional Marketing specialist Kornelis Hooghiem...