Արցախի վարչապետ Արա Հարությունյանն այսօր՝ օգոստոսի 6-ին ընդունել է «Ագրոբիզնեսի եւ գյուղի զարգացման կենտրոն» (CARD) հիմնադրամի տնօրեն Գագիկ Սարդարյանին:
ԼՂՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե քննարկվել են հանրապետությունում տոհմային անասնագլխաքանակի ավելացման եւ ժամանակակից պահանջներին համապատասխան անասնապահական տնտեսություն ստեղծելու, ինչպես նաեւ կաթի վերամշակման հեռանկարի հետ կապված հարցեր:
Արա Հարությունյանը ներկայացրել է անելիքների իր տեսլականը` նշելով, որ ձեռնարկման արդյունավետությունն ապահովելու համար անհրաժեշտ է համապատասխան նախապատրաստական աշխատանքների իրականացում:

On Tuesday August 6th, Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Prime Minister Ara Harutyunyan hosted Gagik Sardaryan , Director of the “Center for Agribusiness and Rural Development” (CARD) Foundation.
Increasing the number of pedigree livestock in NKR and establishing livestock farms that meet modern requirements were the subjects for discussion and the prospect for milk processing in the country as well, informs the NKR Government press service.
Harutyunyan presented his vision for what needs to be done, and noted that appropriate preparatory works need to be carried out to ensure the effectiveness of the respective measures.