Արդշինինվեստբանկը ֆինանսավորել է գյուղատնտեսական եւ ճանապարհաշինարարական տեխնիկայի առաջատար համաշխարհային արտադրող` John Deere (Ջոն Դիր) ապրանքանիշի գյուղատնտեսական տեխնիկայի առաջին խմբաքանակի ներմուծումը Հայաստան:
Ֆինանսավորումը իրականացվել է փաստաթղթային ակրեդիտիվի միջոցով` գերմանական Euler Hermes Deutschland AG արտահանման ապահովագրական գործակալության ծածկույթով, գերմանական Landesbank Baden-Wurttemberg (LBBW) բանկից մինչեւ 5 տարի ժամկետով նպատակային ֆինանսական միջոցների ներգրավմամբ, հայտնել են բանկում:
Գյուղտեխնիկայի առաքումները կավարտվեն մինչեւ 2013թ. գարուն, իսկ ֆինանսավորման ընդհանուր ծավալը կկազմի մոտ 1.4 մլն եվրո:
Նախագծի իրականացման ընթացքում բանկը համագործակցել է ՔԱՐԴ Ագրոսերվիսի` Հայաստանում Ջոն Դիր ընկերության պաշտոնական ներկայացուցչի հետ:
Ներմուծվող գյուղատնտեսական տեխնիկան առանձնանում է բարձր արտադրողականությամբ եւ տրամադրվում է բանկի գործող եւ պոտենցիալ հաճախորդներին` արդյունավետ զարգացող գյուղարտադրողներին, երկարաժամկետ լիզինգի պայմաններով:
John Deere ընկերությունը ներառված է Thomson Reuters գործակալության կողմից կազմված 100 առաջատար գլոբալ իննովացիոն ընկերությունների 2012թ. ցանկում:

Ardshininvestbank has financed the import of first set of agricultural machinery manufactured by John Deere International GmbH – the world’s leading manufacturer of agricultural and road construction equipment.
The financing has been provided by issuance of documentary letter of credit which has been post-financed for 5 years by German Landesbank Baden-Wurttemberg (LBBW) against German export insurance agency Euler Hermes Deutschland AG coverage.
The delivery of agricultural machinery is due by spring of 2013, the entire financing totaling about €1.4mln.
The agricultural machinery to be imported has high productivity parameters and will be provided to Bank’s existing and potential clients through long-term leasing conditions.
During the project realization, the bank has strongly collaborated with “CARD AGROSERVICE” CJSC – the John Deere’s official representative in Armenia.