2016 թվականի փետրվար ամսին հայկական պատվիրակությունը, ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարար պարոն Սերգո Կարապետյանի գլխավորությամբ պաշտոնական այցով մեկնեց Հնդկաստան։ Պատվիրակության անդամները հնարավորություն ունեցան հանդիպելու գյուղատնտեսական տեխնիկա մատակարարող մի շարք ընկերությունների հետ։ Պատվիրակության կազմում էր ՔԱՐԴ հիմնադրամի տնօրեն պարոն Գագիկ Սարդարյանը։ Տարբեր խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ ունեցած հանդիպումների և հետագա քննարկումների արդյունքում ՔԱՐԴ-ը որոշեց համագործակցել Ֆիլդ Քինգ և Շաքթիման ընկերությունների հետ։ Արդյունքում ընկերությունն արդեն ներմուծել է տրակտորի բարձրորակ կցորդիչ սարքավորումներ (պտտվող գութաններ, հողաֆրեզ, շարժական հողաֆրեզ, խոտ հավաքող անիվավոր սարք, կտրատված ճյուղերի մամլիչ, պարարտանյութի ցրիչ)։
Սեպտեմբերի 16-ին ՔԱՐԴ ԱգրոՍերվիս ՓԲԸ-ն կազմակերպեց Շաքթիման սարքավորումների ցուցադրություն դաշտում՝ «Գործընկերություն հանուն գյուղական համայնքների զարգացման» ծրագրի շրջանակներում, հնարավորություն ընձեռելով ֆերմերներին տեղում ծանոթանալու սարքավորման աշխատանքի և կիրառման եղանակների հետ։ Ցուցադրությանը ներկա էր նաև Շաքթիման ընկերության արտահանման գծով մենեջեր պարոն Տուշար Կավալը։ «Շաքթիմանը հողի մշակման սարքավորումներ արտադրող ամենախոշոր ընկերությունն է աշխարհում, որը տարեկան վաճառում է 75000 սարք։ Շաքթիման տեխնիկայի առավելությունը կայանում է պատշաճ որակի և մատչելի գնի մեջ։ Պահեստամասերը երկարակյաց են։ Ընկերության արտադրանքը մատակարարվում է 70 երկրներ, հաճախորդները գոհ են, շահութաբեր գործ է»,- փաստեց պարոն Տուշարը։
Սարքերից մեկը ցուցադրելիս պարոն Տուշարը նշեց․ «Նշված սարքը մանրացնում է խոտը, ճյուղերը և այլ գյուղատնտեսական մնացորդներ՝ վերածելով դրանք կենսահումուսի, այսինքն՝ այլևս այրելու կարիք չի լինում։ Մնացորդներն այրելիս վնասվում է հողը, աղտոտվում է շրջակա միջավայրը։ Ուստի այս սարքը նպաստավոր է ինչպես ֆերմայի, այնպես էլ շրջակա միջավայրի համար»։
Ֆերմերները բավականին տպավորված էին ցուցադրմամբ, նրանք ստացան իրենց հարցադրումների պատասխաններն ու քննարկեցին հետագա համագործակցության հեռանկարները։

Indian AgMachinery demonstration
In February, 2016 the Armenian delegation, headed by the RA Minister of Agriculture Mr. Sergo Karapetyan paid an official visit to India, during which the delegation members had an opportunity to familiarize themselves with agricultural machinery suppliers. CARD director Mr. Gagik Sardaryan was one of the delegation members and he had a chance to meet the representatives of Shaktiman, Field King and some other companies. As a result of discussions following the visit CARD Foundation decided to cooperate with Shaktiman and Field King. The company has already imported high-quality tractor couplers (rotary tillers, power harrows, hay rakes, balers, fertilizer broadcasters).
On September 16 Card AgroService CJSC organized a demonstration of the Shaktiman equipment in the field․The farmers had an opportunity to see how the machine performs, how it can be beneficial for the farms, how it should be used. Attending the demo was the Export Manager of Shaktiman company, Mr. Tushar Kawale.  “Shaktiman is the biggest company in the world for soil processing equipment, Rotary tillers, by selling 75000 machines every year. The biggest advantage of Shaktiman machines is a good quality and the affordable price. The spare parts are very economical. The company supplies to 70 countries, people are happy, it’s a good business”, Mr. Tushar noted.
When showing one of the machines, Mr. Tushar mentioned. “The machine is mulching grass, all the residuals, branches and makes a manure, so there is no need to burn them. When burning the residuals, the soil becomes damaged, and pollution happens. So the machine is beneficial both for the farm and for the environment. Thus by using the machine you are helping your farm, you are helping the environment.”
Farmers were impressed by the demonstration, they raised a lot of questions and discussed the potential for future cooperation.